Транспорт

В Україні скоро розпочнуть видавати «зелені номери» для електромобілів

Іван Кудриль

18 травня 2020 р.

закон автомобільні номери електромобілі

Незабаром в Україні розпочнеться видача «зелених номерів» для електромобілів, легкові моделі отримають серію Z*, Y*, електротаксі - T* та жовтий фон.

«Електромобільний» закон №10405, в якому окрім всього передбачено впровадження в Україні автомобільних номерів зеленого кольору для електромобілів був підписаний восени минулого року та вступив у дію на початку цього року. Ти не менш, тільки зараз з’явилася інформація про те, який саме вигляд матимуть ці знаки. Дані опублікував один з авторів проекту та заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Рябчин на сторінці у соцмережі Facebook.

Він зауважив, що згідно зі стандартом ДСТУ 4278:2019 будуть передбачені окремі серії для приватних електромобілів, електромобільних-таксі, електробусів та інших типів електричного транспорту. Цікаво, що в номерах для електромобілів будуть використовуватися не лише символи, ідентичні для латині та кирилиці, але і символи з чистої латинської. До прикладу, електромобілі отримають поєднання виду Z*, Y*, електромобілі-таксі – поєднання TV, TW, TY, TZ та жовтий фон, електробуси – свою серію і т.д.

Співавтор проекту Олексій Рябчин висловив надію, що побачити нові зелені номери на вулицях України можна буде побачити вже найближчим часом, після закінчення карантинного режиму та початку роботи СЦ МВС, які займають оформлення транспортних засобів.