Сонячна енергія

В Японії розробили технологію інтеграції сонячних елементів у стіни та скло

Іван Кудриль

20 травня 2020 р.

вікна скло стіни сонячні панелі

Японські компанії Kaneka та Taisei створили технологію T-Green Multi Solar для інтеграції сонячних модулів у стіни та віконні скла.

Система представлена у двох версіях – суцільний тип, в якому фотоелектричні елементи перетворюються у вертикальні зовнішні панелі чи стіни, і варіант, який забезпечує прозорість з допомогою смугастих сонячних модулів, які вбудовані у віконне скло.

Компанія Kaneka – це японський виробник хімічних речовин та сонячних панелей. Вона розробила технологію разом з будівельним підрядником Taisei у Токіо. У компанії стверджують, що система T-Green Multi Solar є багатофункціональною, оскільки вона може забезпечувати тепловий захист та теплоізоляцію. Оскільки технологія передбачує використання розробки у двох різних варіантах, її можна застосовувати для різноманітних приміщень будівлі.

Система може також поєднуватися з системою акумулювання енергії та слугувати аварійним джерелом електроенергії у випадку стихійного лиха чи у випадках відключення електроенергії.

Треба також зазначити, що Міжнародне агентство з відновлюваної енергетики (IRENA) опублікувало щорічний статистичний звіт Renewable Capacity Statistics 2020, який містить дані про генеруючи потужності, які працюють на основі відновлюваних джерел енергії, що були введені в експлуатацію у 2019 році та в попередні роки.