Воднева енергетика

У США запускають перший завод з виробництва зеленого водню

Іван Кудриль

22 травня 2020 р.

США відходи перероблення водень

Компанія Solena Group у Ланкастері, округ Лос-Анджелес, розпочне будівництво заводу з вироблення "зеленого" водню, шляхом перероблення органічних відходів.

 

Компанія Solena Group уклала угоду з владою міста Ланкастер в окрузі Лос-Анджелес про будівництво заводу, який вироблятиме водень шляхом нагрівання органічних відходів до температури 3870°C. Технологія в якій використовуються «плазмові факели», спочатку була розроблена на замовлення NASA і її використовували в комерційних цілях.

Компанія досі не визначилася з джерелами фінансування. Вартість проекту склала 55 мільйонів доларів, проте компанія розраховує на високий попит на екологічно чисте пальне, вироблене без викидів в атмосферу парникових газів. Влада Ланкастера згідна постачати Solena Group відходи замість оплати їхньої утилізації на полігоні. Місто в рамках співпраці отримає невелику частку в капіталі підприємства. Мер Ланкастера, Р. Рекс Періс відомий в США своїми екологічними ініціативами. Місто під його керівництвом першим перейшло в Південній Каліфорнії на «чисту» електроенергію. Він також переконував китайський авто концерн BYD розмістити в Ланкастері завод з виробництва електробусів.

Серед засновників Solena Group є колишній інженер NASA, який працював над розробленням технології для тестування теплоізоляції космічних кораблів. Суть технології полягає в проведенні потужного електричного розряду через середовище з розрідженого газу. В результаті утворюється плазма – іонізований газ, який дає дуже гаряче полум’я. Частина отриманого палива компанія планує використовувати для підтримання роботи «плазмових факелів».

Керівник Solena Group Роберт Ду впевнений, що влада міста буде сприяти процвітанню нового заводу. Водень вже використовується при виготовленні бензину та добрив. Від його згорання не утворюється шкідливих відходів. Разом з тим, при здешевленні енергії з відновлюваних джерел, потенціал електролізу збільшується. Водень може витіснити природний газ, який використовується для опалення та побутових потреб. Департамент електро- та водопостачання Лос-Анджелесу має на меті побудувати першу у світі водневу електростанцію.

Нещодавно була підтверджена гіпотеза, що перетворення органічних відходів в газ при нагріванні та дією високого тиску може бути дешевим способом скоротити концентрацію вуглекислого газу в атмосфері. Водень здатен витіснити частину викопного палива, а перероблювані відходи при його отриманні не будуть, розкладаючись на полігоні, виділяти метан, який посилює парниковий ефект.

Solena Group розраховує отримати дозвіл на будівництво заводу на початку 2021 року. Вироблення водню повинно початися наприкінці 2022 року.