Енергозбереження

Прорив в галузі зберігання енергії: В США законтрактована 150-годинна система зберігання енергії

Іван Кудриль

11 травня 2020 р.

сша зберігання енергії стартап накопичення енергії

Американський стартап Form Energy, який очолює Матео Харамільо, «ветераном» сектору зберігання енергії в компанії Tesla, має на меті до кінця 2023 року побудувати систему накопичення енергії в Міннесоті з унікальними характеристиками 1 МВт/150 МВт-год.

 

Така заява виглядає досить серйозною, адже її підтвердила енергетична компанія Great River Energy, яка тестуватиме об’єкт в польових умовах, а також той факт, що за Form Energy стоять досить солідні організації, одна з яких – фонд Breakthrough Energy Ventures Білла Гейтса.

Компанія не розголошує технічні деталі, а лише повідомляє, що її технологія зберігання енергії являє собою «водно-повітряну батарею» (aqueous air battery), в якій «використовують одні з найбезпечніших, найдешевших та найрозповсюдженіших матеріалів на планеті». Відомо також те, що система накопичення енергії буде розташована на території діючої електростанції на бетонному майданчику та займатиме площу 4000 м², і це не будуть контейнери, які характерні для літій-іонних систем (можна припустити, що це буде розріджене повітря, як у системах Highview Power).

Теперішні широко представлені системи зберігання енергії на основі літій іонних акумуляторів забезпечують зберігання енергії до чотирьох годин. Це означає, що протягом цього часу система здатна видавати повну заявлену потужність. А 150 годин – це вже «інший вимір».

Як повідомляє GTM, Form Energy буде конкурувати з літій-іонними батареями по вартості потужності (кіловат). В такому випадку при заявленому терміні зберігання енергії вартість місткості виходить дуже низькою.

Якщо це насправді відбудеться, то станеться прорив в технології зберігання енергії.