Технології

Плаваюча платформа Sinn Power одночасно може виробляти енергію хвиль, вітру та сонця

Іван Кудриль

28 травня 2020 р.

сонячна енергія енергія хвиль вітрова енергія альтернативна енергія

З’явився пристрій, який здатен одночасно отримувати енергію від руху хвиль, сонячного випромінювання та сили вітру.

 

Компанія Sinn Power з Баварії з 2015 року займається розвитком систем для вироблення електроенергії від енергії хвиль. Нещодавно вона представила гібридну океанічну платформу, яку пропонують використовувати для забезпечення відновлюваною енергією узбережжя по всьому світу.

Головна особливість розробки – модульність, яка дає змогу створювати багато конфігурацій платформ для розв’язання широкого спектра завдань в різноманітних кліматичних умовах. Серед додаткових переваг проекту відзначають можливість підключення сонячних та вітрогенераторних установок. Кожен модульний блок плавучої платформи складається з чотирьох хвилевих генераторів. На нього можна додатково встановити сонячні батареї потужністю до 20 кВт, а також чотири вітрові турбіни максимальною потужністю по 6 кВт.

Зі слів представників компанії, платформа витримує хвилі висотою до 6 метрів. Вбудовані датчики з класом захисту IP68, постійно передають інформацію в діагностичні центри. Це дає змогу попередньо помічати несправності та оптимізувати план технічного обслуговування. Наразі Sinn Power шукає партнерів, які нададуть сонячні панелі для плавучої платформи, яка розташована неподалік міста Іракліон в Греції.

Гібридні проекти, які дають змогу отримувати електроенергію від відновлюваних джерел енергії декількох типів в перспективі можуть стати реальною заміною електростанціям, які використовують викопне паливо. Шляхом об’єднання сонячних батарей, хвилевих та вітрогенераторів, досягається можливість знизити коливання отриманої електроенергії, які викликані добовими змінами в природі. Додатково стабілізувати електропостачання допомагають акумулятори.

Переваги таких установок відмічають і інші організації. Наприклад, Лоран Альберт, генеральний директор норвезької хвилевої енергетичної компанії Sebased, впевнений, що при поєднанні вітрових та хвилевих електростанцій досягається вражаючий результат. Альберт пояснює, що хвилі, як джерело енергії, привабливі тим, що працюють безперервно. Їх потенціал можна використовувати у 80% великих прибережних міст світу, а також на островах.

Загалом енергетичний потенціал хвиль оцінюється у 29500 тераватт-годин в рік, а це складає 125% від теперішнього рівня споживання електроенергії у світі. Розробники запевняють, що спільне використання енергії морських хвиль та вітру забезпечують стабільне вироблення електроенергії та здатні вивести відновлювану енергетику на новий рівень.