Транспорт

Нова батарея Tesla зробить революцію в індустрії електромобілів та енергетики

Іван Кудриль

19 травня 2020 р.

tesla акумулятори електромобілі

Очікується, що в найближчому майбутньому Tesla зробить великий крок вперед в плані розвитку батарей, повідомляє агентство новин Reuters.

 

Група вчених під керівництвом Джефа Дана з Університету Делхауз (Канада) створили основу для нових акумуляторів. Вони створили добавки та матеріали, які даються змогу значно збільшити місткість батарей та тривалість зберігання в них заряду.

Не менш важливою є і співпраця Tesla з китайським виробником акумуляторів CATL. Застосування його розробки «cell-to-pack» дає можливість знизити масу та розміри батареї, знижуючи її вимоги до охолодження. Шляхом цього збільшується термін служби елементів живлення та знижується їхня вартість.

Повідомляється, що Tesla та CATL розробили акумулятор з дуже низьким або нульовим вмістом кобальту. Часто, такі батареї створюються з використанням літію, заліза та фосфору (LFP). Вони мають більшу щільність енергії у порівнянні з традиційними літій-іонними. Можливо, їх ресурс буде складати декілька мільйонів кілометрів пробігу. Проте, головною перевагою таких акумуляторі – низька ціна. Витрати на виробництво LFP-батарей не перевищує 80 доларів за 1 кВт-год, а на виготовлення окремих елементів живлення необхідно не більше 60 доларів за 1 кВт-год. Ймовірно, першими такі акумулятори отримають Tesla Model 3, які виробляються на Gigafactory в Шанхаї.

Компанія CATL також розробляє NMC-акумулятори з низьким вмістом кобальту. Очікується, що їхня вартість складе близько 100 доларів за кВт-год. Аналітики вважають, що з такими числовими характеристиками електромобілі здатні повноцінно конкурувати з автомобілями з ДВЗ. Раніше, Ілон Маск повідомляв, що Tesla необхідно значно збільшити об’єм виробництва батарей. Ймовірно, що вирішити завдання зможуть вже не «гіга», а «терафабрики». Тим часом Redwood Materials, дочірня компанія Tesla, нарощує перероблення батарей, яка також сприятиме здешевшанню нових акумуляторів.

Крім того, Tesla, яка розвивається як і електроенергетична компанія, розглядає можливість об’єднання всі електромобілів в єдину мережу, кожен учасник якої здатен виступати в ролі постачальника енергії.

Детально про ці та інші інновації можна буде дізнатися на заході Tesla Battery Day, перша частина якого відбудеться в червні в онлайн-форматі.